Jak to u nás chodí

Náš minitábor v Křižanově je letní tábor plný pohybu a dobré nálady. Naše programové vedoucí pro Vás připraví týden plný krásných zážitků a překvapení. Společně
se svými ratolestmi můžete prožít připravené hry a soutěže, výtvarné dílničky, karnevalovou zábavu, večerní ohníčky a celou řadu dalších aktivit, které Vám umožní prohloubit vztah s Vaším dítětem a vytvořit si vzpomínky na celý život. Veškerý program je připravován tak, aby posiloval sebevědomí, vůli a samostatnost Vašich dětí, současně Vám však umožňuje vlastní ratolesti poznat ve zcela nových situacích, můžete s nimi prožít radostné, ale i napínavé chvíle kouzelného světa dětských her, neboť se stanete nejbližším kamarádem a pomocníkem při překonávaní úkolů a při hraní společných her.

Náš minitábor probíhá v rekreačním středisku Křižanov. Rodiče s dětmi jsou ubytováni ve zděné budově v 1. nebo 2. nadzemním podlaží na pokojích pro dva nebo pro tři, na pokoj pro tři je pak možné přidat přistýlku. Samotné pokoje jsou dvojího typu – pokoj se sociálním zařízením, jehož součástí je sprchový kout, umyvadlo
a toaleta a pokoje se společným sociálním zařízením se zcela dostatečnou kapacitou. 

V přízemí objektu je prostorná jídelna, dětský koutek, vybavená kuchyňka, chodba pro uložení kočárků a uzamykatelná místnost např. pro uložení kol apod. Součástí objektu ve 2. nadzemním podlaží je pak prostorná klubovna, která slouží k některým hrám či relaxaci.

Objekt je v případě potřeby vytápěný centrálním topením. Samozřejmostí je dostatečný počet elektrických zásuvek nebo wifi připojení.

K dispozici jsou pro Vás dětské jídelní židličky IKEA či skládací dětská postýlka. V každé koupelně je přenosná plastová vanička, na WC jsou k dispozici plastová sedátka či nočníky. Pokoje a botníky jsou označeny dětským obrázkem.

Vedle jídelny je k dispozici dětský koutek s hracími koberci, skluzavka, skříňky plné hraček, stavebnic, hracích kostek, autíček, panenek atd. Pro starší děti jsou pak
k dispozici puzzle, dětské knížky a časopisy, stolní společenské hry a další.

V kuchyňce je pak po celou dobu k dispozici varná konvice, mikrovlnná trouba, lednice a základní vybavení kuchyně (talíře, příbory,  hrníčky, hrnce). 

 

Program pro Vás připravují vedoucí s pedagogickým vzděláním a se zkušeností s předškolními dětmi. 

 

Je sestaven tak, aby byla vyvážená část společná (dopoledne a podvečer) a individuální (odpoledne). Ve společné částí tábora je připraven program motivovaný tématem celotáborové hry (sportovní hry a soutěže, tvořeníčko, karneval, noční hra, atd.), který se uskutečňuje v přilehlé přírodě, nebo v případě nepříznivého počasí v klubovně. Pro děti je současně připraveno sportovní náčiní pro různorodé aktivity v okolí objektu, potřeby pro výtvarné dílny, odměny, diplomy. Pro dospělé jsou pak připraveny tři tvořící večery, v případě zájmu pak společné hry apod.

Naše programové vedoucí (pro děti tety) připravují program pro Vás a vaše děti, nepřebírají tak děti do vlastní péče. 

Stravování probíhá v jídelně v přízemí zděné budovy a to pětkrát denně pro všechny platící účastníky minitábora (snídaně formou švédských stolů, svačina, oběd, druhá svačina a večeře), současně je v jídelně pro účastníky 24 hodin připraven čaj a šťáva. Jídelníček je sestaven na základě nutričních doporučení pro dětskou stravu (ovoce, zelenina, mléčné výrobky atd.).  Účastníci tábora svůj pobyt začínají odpolední svačinou v den příjezdu a končí jej snídaní krátce před odjezdem
z tábora.

Doprava na minitábor je individuální. V blízkosti ubytování (cca 60 metrů od vchodu do objektu) je k dispozici prostorné parkoviště v ceně pobytu. Čas příjezdu ideálně po 14:00 hod., do této doby není možné se ubytovat. Čas odjezdu do 10:00 hod.

Okolí budovy je připraveno na pobyt malých dětí. Jedná se o rovinatou oplocenou plochu, jejíž součástí je pravidelně udržovaná travnatá plocha, velké pískoviště, dětské prolézačky, houpačky, trampolína či upravená sportoviště. Současně jsou k dispozici plastové židle, dřevěné lavice a stoly nebo ohniště. 

Po celou dobu konání minitábora je Vám k dispozici zdravotník z tzv. velkého tábora, který probíhá současně v chatové části rekreačního střediska. Zdravotník sídlí na tzv. marodce, tj. srubové chatce v blízkosti Vašeho ubytování (cca 90 metrů od vchodu do objektu). V případě podezření vážnějšího zranění je cca 10 km vzdálená nemocnice Mostiště ve Velkém Meziříčí. 

A jak vypadá náš denní režim na táboře?

7:30 – přivítání nového dne formou rozcvičky s písničkou
8:00 – snídaně formou švédského stolu
9:00 – dopolední program formou celotáborové hry v přírodě proložený svačinou
12:00 – oběd
12:30 – polední klid a plnění úkolů k celotáborové hře
15:15 – druhá svačina
17:00 – hra v táboře (cvičení, tvoření, hry)
18:00 – večeře
19:00 – nástup (zhodnocení celého dne)
19:35 – večerka individuálně podle potřeby dětí
21:00  večerní dílna pro dospělé (neděle, úterý, čtvrtek); ostatní večery program podle nálady a únavy pro dospělé (seznamovací hry apod.)

Uvedené časy se mohou lehce měnit, současně není povinné denní program absolvovat. Vždy záleží na Vás, zda ten který program s námi absolvujete či nikoliv. Připravený je však samozřejmě pro všechny účastníky. 🙂